30 MART 2021: MONTRÖ BİLDİRİSİNE SORUŞTURMA AÇILDI
MONTRÖ BİLDİRİSİNE SORUŞTURMA AÇILDI
30 MART 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un "Bir Cumhurbaşkanı Montrö'yü de feshedebilir mi?" sorusuna "Teknik olarak evet" yanıtını vermesi ülke genelinde polemik oluşturdu. Şentop uluslararası anlaşmaların hukuk tekniği ile konuştuğu için sözlerinin çarpıtılmaya maruz kaldığını söyledi.
PlayPlay
21 MART 2021: GERGERLİOĞLU'NUN VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ
ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU'NUN VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ
21 MART 2021
HDP Kocaeli milletvekili, insan hakları savunucusu, araştırmacı yazar Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldü. Karara itiraz eden Gergerlioğlu TBMM'yi terk etmeme eyleminde bulununca olaylı bir biçimde gözaltına alındı.
PlayPlay
21 MART 2021: MECLİSTE 'ADALET NÖBETİ' OLAYLI GÖZALTIYLA BİTTİ
MECLİSTE 'ADALET NÖBETİ' OLAYLI GÖZALTIYLA BİTTİ
21 MART 2021
'Terör propagandası yapmak' suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliği düşürüldü. Karara itiraz eden vekil mecliste 'Adalet Nöbeti' tutmaya başladı. Mecliste gecelerken sabah namazı saatlerinde 100 kişilik güvenlik ekibi ile olaylı biçimde gözaltına alındı.
PlayPlay
20 MART 2021: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN FESHİNE TEPKİLER BÜYÜYOR
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN FESHİNE TEPKİLER BÜYÜYOR
20 MART 2021
Cumhurbaşkanlığı kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasının sebebinin 'erkek egemenliğini arttırmak amaçlı' olduğunu iddia eden kadın hakları savunucuları büyük illerde eylemler düzenliyor.
PlayPlay
20 MART 2021: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN ÇIKILDI
KADIN HAKLARINI KORUYAN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN ÇIKILDI
20 MART 2021
Kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi için Mayıs 2011'de imzalanmış olan İstanbul Sözleşmesi, amacının "Allah'a karşı bir Komplo" olarak nitelendirilmesi sonucu yürürlükten kaldırıldı.
PlayPlay
20 MART 2021: TCMB BAŞKANI AĞBAL GÖREVDEN ALINDI
T.C.M.B. BAŞKANI AĞBAL GÖREVDEN ALINDI
20 MART 2021
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal "şükranlarını arz ederek" görevinden alındığını duyurdu. Yerine AKP eski milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi. Bu atamayla Cumhuriyet tarihinde ilk kez, Merkez Bankası'na 20 ay içinde dördüncü başkan atanmış oldu.
PlayPlay
17 MART 2021: T.İ.P. GENEL BAŞKANI ERKAN BAŞ SOL MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ
T.İ.P. GENEL BAŞKANI ERKAN BAŞ SOL MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ
17 MART 2021
Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Halk TV'de gündemi değerlendirdi. Sol muhalefetin sağa yaklaşmaması gerektiği yönünde görüş bildirdi.
PlayPlay
17 MART 2021: İLKOKULLARDA OKUTULAN ÖĞRENCİ ANDI KALDIRILDI
İLKOKULLARDA OKUTULAN ÖĞRENCİ ANDI KALDIRILDI
17 MART 2021
Cumhuriyet tarihi boyunca ilkokullarda hafta başlarında okutulan öğrenci andı içerdiği "Türklük" sözlerinin etnik kimliklere saygısız olduğu iddiası yönünde müfredattan kaldırıldı. Gazeteci Barış Terkoğlu kararın HDP'nin kapatılması ile çakışmasını eleştirdi.
PlayPlay
11 MART 2021: TUNCELİ BELEDİYESİ İHALESİZ HİZMETLE BORCU KARA GEÇİRDİ
TUNCELİ BELEDİYESİ İHALESİZ HİZMETLE BORCU KARA GEÇİRDİ
11 MART 2021
"Sermayeye Değil, Halka Hizmet" şiarıyla toplumcu siyaset örneği sunan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, son 2 yılda İHALESİZ yaptırdığı yol, park, altyapı, inşaat, kaldırım gibi hizmetlerle 10 milyon TL'lik borcu kapatıp, belediyeyi kara geçirdi.
PlayPlay
10 MART 2021: OLAYLI MAHKUM KEMAL GÖMİ'YE HAPİSHANEDE SALDIRIYA UĞRADI
OLAYLI MAHKUM KEMAL GÖMİ HAPİSHANEDE SALDIRIYA UĞRADI
10 MART 2021
1993'te cezaevine girdikten sonra "şizofreni teşhisini kabul şartıyla tahliye" teklifini kabul ettiği için delilik raporlarını imzalayan, fakat sonrasında Cumhurbaşkanı'nın reddi yüzünden onlarca yıldır tahliye edilmeyen Kemal Gömi tutukluluğunun 28. yılında hapishanede bıçaklandı. Durumunun iyi olduğu bilgisi verildi.
PlayPlay
8 MART 2021: GAZETECİ LEVENT GÜLTEKİN'E SALDIRILDI
GAZETECİ LEVENT GÜLTEKİN'E SALDIRILDI
8 MART 2021
Gazeteci Levent Gültekin, programa katılmak üzere gittiği Halk TV'nin Bakırköy'deki merkez binası önünde 25 kişilik bir grubun tekme ve yumruklarla saldırısına uğradı. Gültekin, vücudunun ve yüzünün çeşitli yerlerinden yaralandı. 3 saldırgan gözaltına alındı.
PlayPlay
7 MART 2021: TRT'NİN GERÇEKÜSTÜ AJAN DİZİSİ 'TEŞKİLAT' YAYINA BAŞLADI
TRT'NİN GERÇEKÜSTÜ AJAN DİZİSİ 'TEŞKİLAT' YAYINA BAŞLADI
7 MART 2021
2020 başında açılan yeni MİT binasını ve gelişimiş kapasitesinin tanıtımı için kurgulanan TRT dizisi 'Teşkilat', yapım ve oyunculuk kalitesi ile büyük beğeni toplarken, senaryosundaki mantık hataları ile hayal kırıklığı uyandırdı.
PlayPlay
2 MART 2021: PERİHAN PULAT'I KAYBETTİK
EFSANE DİRENİŞÇİ PERİHAN PULAT'I KAYBETTİK
2 MART 2021
Hakim düzeyinde görevlerde bulunmuş emekli sayıştay üyesi Perihan Pulat, solunum yetmezliği nedeniyle 78 yaşında vefat etti. 'Yüksel Caddesi Direnişçisi' olarak bilinen "Perihan Anne", 2018'deki 1 Mayıs yürüyüşünde polis müdahalesi sonrası yaralanmış ve eski sağlığına kavuşamamıştı.
PlayPlay
2021 KORONAVİRÜS VERİLERİ
KORONAVİRÜS VERİLERİ
2021
COVID-19 vakalarının Türkiye’deki seyrini gösteren en güncel ve güvenilir bilgilere T.C. Sağlık Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile yayın yapan COVID-19 DATA PORTAL TURKEY sitesinden inceleyebilirsiniz.
TANITIM

TEŞKİLAT

TRT'nin ajan konulu kurgu dizisi 'Teşkilat', gizli görevleri için gerçek hayatlarından koparılan fedakar MİT ajanlarının dünya genelindeki operasyonlarını anlatıyor.
4- 28 March 2021
PlayPlay
3- 22 March 2021
PlayPlay
2- 15 March 2021
PlayPlay
1-7 March 2021
PlayPlay
1-7 March 2021
PlayPlay
TANITIM

E-DEVLET

E-Devlet Kapısı ile bilgi ve belgelerinize tek noktadan ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz

DAVALAR

Türkiye'deki tüm davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

TANITIM

KOLAY İHRACAT PLATFORMU

Kolay İhracat Platform'una giriş yaparak ihracat sürecinde ihtiyaç duyduğunuz bütün bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.
HER HAKKI SAKLIDIR © 2023

AJANS 869